I divarissa vahvat esitykset

23.1.2016

Miesten divarijoukkue esiintyi vahvasti indoorin kauden III osaturnauksessa Herttoniemenrannan liikuntahallissa Helsingissä.

Päivän ottelutulokset kirjattiin seuraavin lukemin:

Bambers  - Vantaa 3-6 (0-2)
HT-85/2  - Vantaa 4-1 (2-0 )
Warriors  - Vantaa 4-6 (2-4)

 

Päivän ainoa tappio tuli sarjaa suvereenisti hallitsevalle HT-85:n 2 -joukkueelle, joka ei ole menettänyt sarjassa pistettäkään. Ottelu oli tasainen ja joukkueella oli reilusti maalipaikkoja. Vastustaja totesikin ottelun jälkeen, ettei tasapeli olisi ollut väärä tulos ottelusta.

Voittojen ansiosta joukkue nousi sarjassa kolmanneksi ja omaa vielä mahdollisuudet kakkospaikalle.

Sarjataulukko:

SijoitusJoukkuePelatut ottelutVoitotTasanTappiotTehdyt maalitPäästetyt maalitPisteet
1HT-85/2, Hämeenlinna990045927
2Bambers Team, Helsinki9612262519
3Vantaa HC9513352516
4Sisukiekko, Urjala9513262016
5Porvoo HC9315262810
6Warriors HC, Helsinki1222834488
7BMT, Lahti90096430