Miesten divarijoukkueella täyden pistepotin päätöskierros

7.2.2016

Miesten divarijoukkue onnistui erinomaisesti indoorin I divisioonan päätöskieroksella Hämeenlinnassa sunnuntaina. Kaikki kolme otteluaan selvästi voittanut joukkue nousi runkosarjassa toiseksi ja pelaa divarin finaalissa runkosarjan ylivoimaisesti voittanutta Hämeenlinnaa vastaan.

Joukkueen tehomiehet päivän peleissä olivat Jani Vainio 5+6, Aku Paananen 7+1, Mika RIhtilä 2+4, Jarmo Ruohonen 4+1, Markku Pitkänen 2+3 ja Jari Lehtonen 0+4.

Ottelutulokset:

BMT  - HT-85/2 1-2 (0-1)
Porvoo  - Vantaa 0-6 (0-3)
Sisu  - BMT 2-2 (1-1) 
Porvoo  - Bambers 5-3 (2-3)
Vantaa  - Sisu 8-2 (6-1)
Bambers  - HT-85/2 2-3 (1-0)
Vantaa  - BMT 7-3 (5-1)
Porvoo  - HT-85/2 2-3 (0-1)
Sisu   - Bambers 3-4 (1-1)

 

Runkosarjan lopputaulukko:

SijoitusJoukkuePelatut ottelutVoitotTasanTappiotTehdyt maalitPäästetyt maalitPisteet
1HT-85/2, Hämeenlinna121200531436
2Vantaa HC12813563025
3Bambers Team, Helsinki12714353622
4Sisukiekko, Urjala12525333417
5Porvoo HC12417334013
6Warriors HC, Helsinki1222834488
7BMT, Lahti12011112541